PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=349500}

5 centymetrów na sekundę

Byōsoku 5 Centimeter
7,5 17 103
oceny
7,5 10 1 17103
8,0 4
oceny krytyków
5 centymetrów na sekundę
powrót do forum filmu 5 centymetrów na sekundę

Mieszane uczucia

ocenił(a) film na 9

Obejrzałam ten film z dość wysokimi oczekiwaniami i trochę się zawiodłam. Oczekiwałam
czegoś więcej, a tu trochę "Trudne Sprawy" wyszły.
Z drugiej strony jednak, jak tak wyłączyć całkiem rozum i obejrzeć anime tylko "sercem", to
historia wspaniała, poruszająca. Nawet mnie trochę zezłościli, że takie ciepłe kluchy, a nie
rzucili wszystkiego i nie uciekli gdzieś razem, czy coś. Ale może wtedy byłoby to bardziej
trywialne ;)

Obejrzę jeszcze raz na pewno, może przyniesie to coś nowego.

nisiiak

Podzielam twoją opinię.Wszędzie każdy poleca ten film,a na mnie po prostu nie zrobił dobrego wrażenia.Nie było to moim zdaniem złe,ale też niespecjalnie dobre.Po tych wszystkich świetnych recenzjach i komentarzach po prostu spodziewałam się czegoś lepszego,a wyszło na to,że trochę się do tego filmu zmuszałam i wyczekiwałam końca.Pierwsza część mi się nie podobała wcale,jedynie druga moim zdaniem była świetna :) Natomiast zakończenie średnie.Lubię się wzruszać tzn.melodramaty uwielbiam,ale ten nie był dla mnie wystarczająco dobry.Moje klimaty to Bokura ga ita,albo Peach Girl - przy takich wylewałam łzy,a ten film wydawał mi się trochę..hm.. przesłodzony,wyolbrzymiony,pomyślałam sobie nawet "dużo smutku i nic więcej". Wiem,że wielu osobom podobał się ten film,ale nie jestem jedną z nich..Prawdę mówiąc jest mi lżej,że wyjawiłam swoje zdanie,które na pewno różni się od większości.Zgadzam się jednak z tobą,że jeśli miałabym wyłączyć rozum i obejrzeć anime sercem to jest to cudowna historia.Po prostu sama fabuła podoba mi się nawet bardzo,ale sposób w jaki przedstawiono tą historię w filmie nie zadowala mnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones