PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1060}

Ostatnie kuszenie Chrystusa

The Last Temptation of Christ
7,7 23 689
ocen
7,7 10 1 23689
7,7 24
oceny krytyków
Ostatnie kuszenie Chrystusa
powrót do forum filmu Ostatnie kuszenie Chrystusa
ocenił(a) film na 7
pawel_maron

Fajnie ze to napisales, bo ja ten film widzialem wlasnie na lekcji religii kupe lat temu w liceum bedac:P

ocenił(a) film na 8
Skowron91

to ciekawe co piszesz bo ja ten film znalazlem na jakiejs liscie filmow zakazanych przez kosciol

ocenił(a) film na 7
uncut

Widocznie mielismy katechete "luzaka", a najlepsze w tym wszystkim ze film mu sie bardzo podobal

ocenił(a) film na 8
Skowron91

Cóż, gdybym był wierzący to też wolałbym "Kuszenie" od np. "Pasji", czy tych dennych filmików puszczanych przez TVP w okolicach Wielkanocy.

KaldtDverg

Gdybyś był naprawdę wierzącym, to takie "Ostatnie kuszenie" byłoby dla Ciebie tylko "sensacją", a zachwyciłbyś się niuansami z "Pasji" - szczególnie np. tym, jak Jezus w swoim cierpieniu całuje Krzyż - bo to jest wypełnianiem woli Dobrego Ojca.

ocenił(a) film na 7
uncut

Co podbije oglądalność o 300%.

pawel_maron

Puszczanie jakiegokolwiek filmu na lekcji w szkole lub zabieranie klasy do kina to obraza dla twórców i profanacja filmu. Zleją, nie zrozumieją, nie docenią, nie zastanowią się, przeoczą ważne elementy, nie zauważą aktorstwa, lektor zabije klimat bo napisów i tak by nikt nie czytał, nie wczują się, potraktują to jak mniejsze zło niż normalna lekcja i przyjemniejsze zabicie czasu o wsłuchaniu się w muzykę czy łączeniu wątków fabularnych nie wspomnę. Wiem z autopsji, puszczanie filmów w szkołach to grzech.

ocenił(a) film na 10
pawel_maron

Ten film przeznaczony jest dla dojrzałych odbiorców. Obawiam się, że w klasie przykładowego liceum na 20 uczniów dojrzałych będzie dwoje/troje.

ocenił(a) film na 10
LukaszJarosz25

W jednej klasie 5-ciu, w innej żadnego. :) a w kwestii dojrzałości.. po aferze związanej z emisją tego filmu w pewnej stacji tvp, można by odnieść wrażenie, że film przeznaczony jest tylko dla idiotów, religijnych ignorantów i ogólnie dewiantów i degeneratów.. Widocznie taki jestem...

ocenił(a) film na 10
adamog1

No właśnie, leciało kiedyś na TVP Kultura, swego czasu to była jedyna stacja, na którą zerkałem (teraz nie zerkam już na żadną).

ocenił(a) film na 1
LukaszJarosz25

Ciekawe, że obsadę i twórców w około 80% stanowią żydzi + środowisko nowojorskie.
Gojom należy pokazywać takie ekranizacje, haggada sama się nie tworzy ;).

ocenił(a) film na 10
segundajuganda

Żydów to zostaw w spokoju. Jak pisał ś.p Paweł Zarzeczny, "Żyjemy w dziwnym kraju, w którym Żydów się nienawidzi, a jednocześnie mamy Boga Żyda".

ocenił(a) film na 1
LukaszJarosz25

Obraziłem kogoś?

ocenił(a) film na 10
segundajuganda

Nie. Ja też nie.

ocenił(a) film na 1
LukaszJarosz25

Dobrze, że Pan rozumie.

LukaszJarosz25

Co Ty bredzisz? W naszym kraju nie ma nienawiści do Żydów (statystycznie patrząc), a jest dość powszechne ich nielubienie - to jednak szalona różnica, ale mamy za co ich nie lubić.
Bóg nie jest Żydem. Jezus był (jest?) Żydem. Bóg przybierając postać ludzką, musiał być konkretnym człowiekiem. Jak najbardziej sensownym było przybrać przez Niego postać Żyda. Ale "nie masz już Żyda, ni Greka". Po prostu: to nie ma znaczenia.
I jeszcze niezmiernie ważna sprawa - Żydzi starotestamentalni (ci za życia Jezusa) mają się nijak do współczesnych Żydów. Te judaizmy są całkowicie różne od siebie. To chyba największy błąd jaki czynią wszyscy, łącznie z katolikami.

ocenił(a) film na 10
segundajuganda

Hmm, to bardzo ciekawe, co Pan pisze. Dałem wstępnie temu filmowi 10, jednak skoro tak, to zmienię na 1. Ojciec Święty Tadeusz R mówił kiedyś chyba, że tym Ż...om to nie zawsze można wierzyć...
A tak przy okazji, to wie Pan może, jaki procent stanowili Żydzi, jeśli chodzi o autorów Biblii?

ocenił(a) film na 1
pazurrr1501

A Pan wie, że dzisiejsi Żydzi nie mają prawie nic wspólnego z ludem 2000 lat temu ;D.
Religijnie opierają się bowiem na o wiele późniejszym Talmudzie - skrajnie rasistowskim dziele, w którym goje są na równi ze światem zwierząt (to także głównie potomkowie ludów, które przywędrowaly tam później).
Poza tym, czy ja coś napisałem przeciwko Żydom? Stwierdziłem fakty, ale zdaje się, że to tym gorzej dla nich.
Widzę, że spostrzegawczość zaczyna być utożsamiana z nielubieniem żydów :).
A o. Tadeusz Rydzyk nie jest jak na razie "święty" (choć jak każdemu, tego mu życzę) więc wyprowadzam Pana z błędu na przyszłość. Wesołych świąt Bożego Narodzenia!

ocenił(a) film na 10
segundajuganda

Wesołych Świąt! :)

pazurrr1501

4 Ewangelie pisało podobno 11 Aramejczyków [11 mówiących po aramejsku] ale po grecku zatem w kooperacji z grecką myślą i kulturą na wyspie Patmos, więc 0% Żydów właściwie...

pawel_maron

Ja ten film oglądałam właśnie na lekcji religii, w 2008, prowadzonej przez siostrę zakonną :)

Olszynka_grochowska

Ale jesteś ładna. Mogę się w tobię zakochać?

ocenił(a) film na 8
Olszynka_grochowska

Film trwa prawie 3 h, uwzględniając organizacje odtwarzania, to są 4 pełne lekce xd Jakbym miał tak oglądać, to już w połowie nie pamiętałbym, jak się zaczynał

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones