PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1059}
7,2 12 657
ocen
7,2 10 1 12657
7,7 11
ocen krytyków
Quiz Show
powrót do forum filmu Quiz Show

Mianowicie wątek przyjaźni Van Doren - Goodwin. Nie pojmuję jak ta przyjaźń tak nagle między nimi się zrodziła? W ciągu dosłownie jednego czy dwóch spotkań? Przecież tak to się nawet kolegami nie zostaje a nie mowa o przyjaźni. I późniejsze próby chronienia Van Dorena przez Goodwina - w imię czego? w imię tej 'przyjaźni'? Dziwny wątek

Ogólnie film całkiem niezły, chociaż warto zastanowić się nad wybielaniem postaci Van Dorena przez twórców filmu. W filmie Van Doren ukazany jest jako człowiek, który został wciągnięty w telewizyjne fałszerstwo jakby niechcący, to wszystko dzieje się wokół niego mimo jego woli, a on początkowo nawet się opiera ale później już tylko płynie z prądem. Podczas gdy w rzeczywistości trochę inaczej to wyglądało. Charles Van Doren od początku wiedział na co się pisze i od początku do końca znał odpowiedzi i cały schemat. Ciekawe komu zależało na wybieleniu tej postaci?

Ps. Nie wiem jak amerykańskie społeczeństwo mogło łykać całe fałszerstwo jak młode pelikany. Z ciekawości obejrzałem kilka odcinków rzeczywistego teleturnieju 21 i doszedłem do wniosku, że ci zawodnicy to strasznie słabi aktorzy. Na pierwszy rzut oka widać, że jakoś nienaturalnie zastanawiają się nad odpowiedziami i cieszą na wieść że odpowiedź była prawidłowa.

Taka mocna 7 ode mnie. Albo słaba 8. Jeszcze nie wiem

n0_thx

Nie było przyjaźni, tylko troska.. mógł się domyśleć jak to się skończy.

ocenił(a) film na 8
n0_thx

Podpisuję się - dla mnie też był ten wątek dziwny i nieprzekonujący. Z drugiej strony film jest oparty na wspomnieniach Goodwina a on sam był współproducentem... Sam już nie wiem.

Tzn. dlaczego chciał go chronić, to jest jakby wyjaśnione pod koniec - chciał dopaść dupków z telewizji a nie uczestników, których skusiła kasiorka i 15 minut sławy. No i nie chciał, żeby się gówno przylepiło do szanowanej rodziny - w końcu rodzice niczemu nie byli winni, a smród się za nimi na pewno później ciągnął.

Ale tego, dlaczego Van Doren się z nim brata, bo to on wychodzi z inicjatywą, zaprasza do domu itepe, podczas gdy przecież wie, że Goodwin węszy wokół niego zawodowo i podejrzewa o oszustwo - to jest strasznie dziwne.

n0_thx

nie przyjazn a docenienie wiedzy i intelektu. Goodwin to byl tez inteletualista,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones