PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10197}
6,3 1 187
ocen
6,3 10 1 1187
5,5 4
oceny krytyków
The Big Shave
powrót do forum filmu The Big Shave

teledysk Fisza "Sznurowadła" był pewnie inspirowany tym filmem. Świetna to piosenka i jakoś teledysk bardziej mi się podobał niż ten filmik Scorsese

użytkownik usunięty
lechu1017

to jedna z najlepszych krótkometrażówek jakie widziałem...

Mnie też bardziej przypadł do gustu remake Fisza. W połączeniu z piosenką naprawdę porusza.

ocenił(a) film na 2

nie wierze..

ocenił(a) film na 5
signature

Muzyka Fisza kompletnie nie pasuje, radocha Bunny'ego nadaje zarówno specyfiki, jak i nastrój psychodeli.

użytkownik usunięty
lechu1017

Inspiracja, a zerżnięcie pomysłu to dwie inne sprawy. Twórcy teledysku dla fisza ukradli cały zamysł i przenieśli na polskie realia. Inspiracją mogła być dziwka na paryskich uliczkach, którą utrwalił Lautrec, a nie utwór filmowy artysty, który jest słowo słowo przepisany. To jak przełożenie książki anglojęzycznej na język polski. Jednak twórcy teledysku nie zaznaczyli informacji, że ich klip został stworzony w oparciu o the big shave ... zresztą to takie polskie aby przekładać, czyli kraść z obcych trendów to co się sprzedało i przypisywać sobie w przełożeniu na pl, dzieje się tak często.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones