PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31897}

Złodzieje rowerów

Ladri di biciclette
7,8 16 995
ocen
7,8 10 1 16995
8,5 28
ocen krytyków
Złodzieje rowerów
powrót do forum filmu Złodzieje rowerów

Nie ogląda się go łatwo ale też łatwo go nie zapomnisz... warte polecenia.

Feniks003

a co w tym filmie jest trudnego ? wszystko jest zrozumiałe, przeciez to nie jest film psychologiczny.

ocenił(a) film na 10
tomasz_user

To prawda, ten film broni się cudowną wprost prostotą przekazu i formy, to między innymi dlatego tak trudno o nim zapomnieć.

braininavat

Również się nie mogę zgodzić... Ten film uderza przede wszystkim prostotą, kinową "czystością" i jako taki, nieskażony, jest świetnym seansem. Oglądałem dużo bardziej "wymagające" filmy, które przez swoją formę nie potrafiły mi dać radości (np. "Ran" czy "Rashomon" Kurosawy... Siedmiu Samurajów jest arcydziełem, ale tych dwóch filmów nie chce oglądać drugi raz nawet za pieniądze).

ocenił(a) film na 7
bartekfm_2

"Siedmiu Samurajów jest arcydziełem, ale tych dwóch filmów nie chce oglądać drugi raz nawet za pieniądze" Wiem o czym mówisz ;) Też myślę że film jest bardzo dobry, ale drugi raz szybko go nie obejrze

ocenił(a) film na 10
bartekfm_2

Nie tyle czystość, ale surowość. O ile reżyser portretuje tutaj całą gamę emocji, od gniewu aż po czułość, to czyni to w ascetyczny sposób. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Myślę, że ta asceza czyni film trudnym w odbiorze, ale nie tak bardzo trudnym w interpretacji. Myślę, że słabo wyrobiony widz nie dotrwałby do końca seansu.

ocenił(a) film na 7
Feniks003

E tam- ja ogladałem i juz zapomniałem - pamiętam jakieś tam sceny ale już za cholerę nie wiem jak się skończył

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones