PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31897}

Złodzieje rowerów

Ladri di biciclette
7,8 16 990
ocen
7,8 10 1 16990
8,5 28
ocen krytyków
Złodzieje rowerów
powrót do forum filmu Złodzieje rowerów

Genialny

ocenił(a) film na 8

Przepiękna opowieść o życiu zwykłych ludzi w powojennych Włoszech. Prostymi środkami
pokazana bieda i walka o przetrwanie następnego dnia. Czasy, w których rodzina była
najważniejsza i dla niej zrobiłoby się wszystko. Lamberto Maggiorani w roli ojca, który pragnie
zapewnić byt swojej rodzinie i przejść uczciwie przez życie oraz Enzo Staiola jako syn, typowe
rezolutne dziecko włoskie są wprost genialni. Dla nich bogactwo jest nieosiągalne, ale mają coś
więcej... kochającą się rodzinę. Następny wspaniale zrobiony włoski film. De Sica pokazuje nam
codzienne troski i radości z życia ówczesnych Włochów. Na mnie duże wrażenie zrobiły również
zniszczone uliczki powojennego Rzymu, których piękno możemy dziś podziwiać.

anawybrzeze

zgadzam się w zupełności. film pięknie się zestarzał, bo mimo że przenosi nas w zupełnie inne realia, to przeżycia Antonia wydawały mi się bardzo bliskie.
bardzo inspirujące było też pokazanie pracy jako wartości samej w sobie - nie tylko zapewniającej byt.

moja recenzja, bez spojlerów => http://filmynakanapie.blogspot.com/2014/04/zodzieje-rowerow-1948.html

ocenił(a) film na 9
kajfilka

Podzielam zdanie. Ten film można idealnie wkomponować w nasze czasy. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones