PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31897}

Złodzieje rowerów

Ladri di biciclette
7,8 16 995
ocen
7,8 10 1 16995
8,5 28
ocen krytyków
Złodzieje rowerów
powrót do forum filmu Złodzieje rowerów

Jest to drugi film z nurtu neorealizmu włoskiego, który obejrzałem. Pierwszym był "La Strada". Dużo filmów jeszcze do obejrzenia. Na pewno z klasyki warto poświęcić swój czas na oglądanie filmów na zapoznanie z tym ruchem artystycznym. Obrazy te charakteryzują się szczególną wymową.
Złodzieje rowerów to historia, która porusza problem powojennych włoch - bezrobocia. Jest to pokazane na przykładzie ubogiej rodziny. Antonio - ojciec i mąż, jako jeden z nielicznych, zostaje wybrany do otrzymania posady. Dostanie pracę pod jednym warunkiem - musi mieć rower...

Naprawdę poruszająca historia.

ocenił(a) film na 9
immanuel

faktycznie duzo jeszcze, ale jeszcze więcej - to potrzeba czasu, by je zdobyć;D
ale udało mi się obejrzeć oba wymienione przez Ciebie filmy i oba mnie zachwyciły. (szczególnie jednak la strada)

a historia w Złodziejach poruszająca jest w istocie. ta desperacja.... gdy ojciec czuje się już tak bezsilny, że sam postanawia ukraść ten rower...
scena końcwa rozbrajająca

ocenił(a) film na 8
sonilee

Pomoge troche :)

Ranking Filmów włoskich według włoskiej strony filmowej www.mymovies.it.

1: Umberto D 4.83
2: Złodzieje rowerów 4.76
3: Osiem i pół 4.76
4: Senso 4.76
5: I soliti ignoti 4.70
6: Bellissima 4.66
7: Roma città aperta 4.60
8: Salvatore Giuliano 4.60
9: Il Gattopardo 4.60
10: Il sorpasso 4.50
11: Rocco e i suoi fratelli 4.50
12: Il buco 4.50
13: Ludwig 4.50
14: La terra trema - Episodio del mare 4.50
15: L'albero degli zoccoli 4.50

Wiecej na profilu.

ocenił(a) film na 8
immanuel

"La strada" może utrzymana w klimacie, ale to już nie film neorealizmu włoskiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones