David LynchI

David Keith Lynch

8,7
10 716 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby David Lynch

Hej! Prowadze małe badanie dotyczące percepcji twórczosci dejvida lyncza w Polsce, mam krótka ankietke, czy wypełnicie????Pomozecie bardzo bardzo


Zainteresowanym udostępniam wyniki :P


Pozdrawiam cieplo


http://www.ankietka.pl/ankieta/67060/co-sadzicie-o-filmach-davida-lyncha.html

jagolesna

Z przyjemnością odpowiedziałem na pytania zawarte w ankiecie. Może teraz, dla rewanżu, Ty udzielisz mi odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: jakie to badanie? Czy masz jakąś tezę lub obserwację, a jeżeli tak, to jaką :)? Opowiedz coś, zainteresowałaś mnie ;]

jagolesna

Także wypełniłem ankietę i ciekawi mnie o co chodzi ?

jagolesna

Właśnie, napisz coś o rezultatach, wnioskach, może coś więcej o projekcie...chętnie podyskutujemy.

goslawa25

Hej!:) Bardzo mi miło, ze znaleźliście chwile na ankietkę:) dziękuję!!!!!

co do badania, to generalnie piszę pracę mgr na temat twórczości Davida Lyncha, skupiam się na odbiorze jego twórczości, osoby w naszym kraju.

podsumowanie badania jest jedna składowa mojej pracy.
prócz tej jest jeszcze: biografia, opis twórczości, trochę metodologii, ciekawe wpisy z forum, cytaty z artykułów, recenzje, wynik badania i wywiad.
wyniki jak najbardziej Wam udostępnię, ale dopiero gdy zbiorę 100 respondentów ( wówczas wyniki będą jako tako miarodajne i będe mogła zrobić podsumowanie)
* na razie mam 72 osoby, które wypelniły ankiete - może znacie kogoś, kto mógłby przyczynić się do mojego zbieractwa ciekawych wypowiedzi?????


ogółem cały czas szukam inspiracji - wybrałam 4 filmy (tak jak w ankiecie*), które według mojej statystyki dają największe zróżnicowane opinie (podziw lub negacje) i cały czas szukam jakiś ciekawych artykułów na ich temat w internecie. Gdybyście mieli coś w zanadrzu podeślijcie prosze link.
* Miasteczko Twin peaks, Zagubiona autostrada, Mullholand drive i Dzikośc serca

jagoda.belcarska@gmail.com

p.s. jesli macie jakies pytania lub podpowiedzi, zapraszam:)


Pozdrawiam Was ciepło

jagolesna

zamiast "percepcja twórczości", powinno być chyba "recepcja".

Jestem ciekaw wyników ankiety!
Polecam zapoznać się z poetyką postmodernistyczną, być może przyda się taka wiedza w rozpatrywaniu fenomenu filmów Lyncha.

Z moich obserwacji wynika, że krytyka filmów Lyncha wynika w dużym stopniu z jakiegoś przyzwyczajenia się przeciętnego odbiorcy do pewnej utartej poetyki, tzn. utarło się, że film ma mieć "ręce i nogi", ma być całościowy, zamknięty, najlepiej oparty na fabule przyczynowo-skutkowej, a więc wszystko obracać ma się wokół treści. U Lyncha, jak przystało na prawdziwego postmodernistę, nie ma rąk i nóg, struktura i kompozycja są otwarte, fabuła asocjacyjna, a treść ustępuje bogactwu formy. Moich znajomych irytują filmy Dejwida, bo uważają, że nie sposób ich złożyć do kupy, a przecież wszyscy przyzwyczailiśmy się, że film powinien dać się zrozumieć.
A ja uważam, że jeżeli ktoś jeszcze dzieli sztukę na wysoką i niską, to ja na własne potrzeby podzielę podobnie rozrywkę. Filmy Lincza są dla mnie wysoką rozrywką, to znaczy taką, która może w jakimś sensie rozwijać intelektualnie.

Przepraszam, ale musiałem się trochę rozpisać, ale z natury denerwuje mnie forma ankiety, która wszystko każe upraszczać do prostego "tak" lub "nie".

Życzę powodzenia przy opracowywaniu ankiet! Liczę na ciekawe konkluzje

Serdecznie pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones