Martin Scorsese

Martin Marcantonio Luciano Scorsese

8,6
24 598 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Martin Scorsese

Książka

użytkownik usunięty

Mam pytanie: wyszła w Polsce jakaś książka o Scorsese? Biografia, jakieś wywiady czy coś w tym stylu w polskim języku? Z tego co mi wiadomo jest kilka takich pozycji ale: 1. nie ma u nas, 2. jest u nas trudno dostępne w innych językach i za wysoką cenę.
pozdrawiam

użytkownik usunięty

Już nie trzeba :) Znalazłem 2 interesujące mnie pozycje. Co prawda w języku angielskim (co nie jest przeszkodą) i w dość wysokiej cenie (co już jest...) ale kiedyś dokonam zakupu.

Ja natrafiłem na taką pozycję : "The Philosophy of Martin Scorsese" by Mark T. Conrad
Krótki opis :

Ethics, aesthetics, film theory, and popular culture all meet in this new collection, which sheds new light on all aspects of Scorsese''s work. This much-awaited edition brings alive philosophical themes in Scorsese''s films that both the novice and the expert can appreciate. The contributors manage to be accessible and scholarly at the same time.

bingo_bongo

Jest jeszcze książka "Między świętością a potępieniem. Martin Scorsese i religia". Mimo iż rzeczywiście skupia się na podejściu Martina do religii myślę, że warto ją przeczytać, skoro to nieodłączy temat w życiu samego reżysera.

użytkownik usunięty
Jen

Polecam autobiografię Scorsese "Pasja i bluźnierstwo"

użytkownik usunięty
Jen

Autorstwa mojego promotora od magisterki :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones