Roman PolańskiI

Raymond Roman Thierry Liebling

8,3
14 682 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Roman Polański

Jaruzelskiego, człowieka, który wprowadził w Polsce stan wojenny, pochowano na Powązkach, a
Polańskiego ściga się od 40 lat za jeden gwałt na nastolatce, co nawet nie jest do końca pewne,
czy to był gwałt i kiedy Polański zjawia się w Polsce, to naród zamiast przyjąć go i obronić za jego
zasługi na polu filmowym i rozsławienie Polski na całym świecie, to jakby mógł, to by go zlinczował.

RogerVerbalKint

Mnie co najmniej śmieszy jak nazywają pedofilami osoby, które uprawiały seks z 13-14 latkami za ich zgodą. Piszą o "dziewczynkach", czyli chcą wmówić, że to ci okropni "pedofile" wykorzystują te 13-14 letnie "dziewczynki".

Ciągle się to powtarza w różnych gazetach (szmatławce jak Fakt czy wiele innych) i to samo w telewizji.
Media manipulują tępą masą, bo chyba nie jesteś zdziwiony tym, że większość osób automatycznie wierzy w to co usłyszy, lub przeczyta w internecie.
Oni nie mają własnego rozumu, ale opierają się na tym co ktoś napisze.
Chociażby jakiś portal plotkarski chce kogoś skrytykować, to większość się pod tym podpisze, bo po prostu nie myśli samodzielnie.

Co do wyglądu to oceniam całość u dziewczyny (jednak zdecydowanie lubię te szczupłe).

pawel_nowakk

Ok. kobity jednak zawsze eksponują jakiś "wabik" - czyli coś co przyciąga oko - jak któraś ma ładny/kształtny biust - obowiązkowo dekolt, pushup, obcisła bluzka, z kolei te długonogie obowiązkowo mini - jak już skrajny paszczur - pozostaje mu rozum/dobre serce - lub jak w dowcipie: śpiewaj już, proszę cie śpiewaj...Faceci zresztą też prężą muskułki, lub wypychają sobie slipy...
P.S. cieszę się że mam 12 letniego SYNA, gdyby jakiś dorosły facet puknął mi córkę w tym samym/podobnym wieku to bym go zaj/e/bał - bez względu na przyjętą nomenklaturę

RogerVerbalKint

To już zależy od gustów danej osoby.
Mówisz, że o 12 letniego syna to się nie martwisz, bo on nie będzie przez nikogo wykorzystany, a w przypadku córki byłaby taka możliwość?

pawel_nowakk

Cóż - na synu to musiałby być gwałt - córka mogłaby nie mieć nic przeciwko temu - jak to tłumaczył Romek

RogerVerbalKint

Odnośnie sprawy polańskiego, to mogło być tak, że ona na początku chciała, a potem nie.
Albo druga wersja. Zrobiła to wszystko z nim dobrowolnie, ale po fakcie ustaliły z matką, że roman ją zgwałcił i zgłoszą to jako przestępstwo.

Warto wziąć na poprawkę, że mogą używać słowa "gwałt" w oparciu o same czynności seksualne z taką osobą, a nie gwałt w sensie gwałt.

pawel_nowakk

Weźmy jeszcze pod uwagę że to były lata (o ile pamiętam) 60-te, lub początek 70-tych - w tamtych czasach moralność/normy społeczne, ocena pewnych zachowań różniły się diametralnie od obecnych

RogerVerbalKint

I zapewne Roman o tym wiedział. W obecnych czasach na pewno by tak nie postąpił. Można by nawet powiedzieć, że jego "przestępstwo" przybierało na sile.

kacper990

Ten kraj zapewnił właśnie bezpieczeństwo pobytu Romanowi Polańskiemu, czego nie zrobiła np. taka Szwajcaria.

Whisky12

No właśnie - i czego niby mam się wstydzić ???

RogerVerbalKint

No dokładne.

kacper990

A mi wstyd za Ciebie, jak to czytam. Kiedyś, jeżeli urodzi Ci się córka, to dojrzejesz i zmienisz zdanie.

Vopsie

Nie rozumiesz tamtej sytuacji i czasów.

pawel_nowakk

Pedofilia to pedofilia

Vopsie

Pedofilia dotyczy dzieci przed okresem dojrzewania.

pawel_nowakk

13 lat człowieku? To, że miesiączkowała, to nie znaczy, że była gotowa na zbliżenie. Biologicznie kobieta nie jest gotowa w wieku 16 lat, bo jej ciało jeszcze się rozwija. Po drugie i najważniejsze, została zgwałcona. Podsumowując, to jest pedofilia.

Vopsie

Co ty za dyrdymały wypisujesz. Kobieta już po pierwszej owulacji (to znaczy przed pierwszą miesiączką) może z punktu widzenia biologii uprawiać seks (bo jest do tego gotowa), ale również zachodzić w ciążę i rodzić dzieci. Nie mówię o skrajnych przypadkach, ale o średniej 12-14 lat.

Jednak z Polańskim jest ten problem że mógł coś na niej wymusić.
Jeśli to prawda to jest winny.
Ale możliwe również że nie używał żadnego podstępu lub siły, a ona wspólnie z matką ustaliła wersję żeby go oskarżyć o gwałt.

pawel_nowakk

Nie będę się wypowiadać na temat czy mówiła prawdę czy nie. Można prowadzić takie dywagacje o każdych zeznaniach ofiar gwałtu. Fakt jest taki, że twierdziła, że to nie odbyło się za jej zgodą.

Co do dojrzewania, to kobieta rzeczywiście może zajść w ciążę już przy pierwszej owulacji. Fakt. Ale ciało 12-14 dziecka nie jest przygotowane na współżycie, a już na pewno nie na ciążę. Pierwsze miesiączki (do ok pół roku) mogą byc bezowulacyjne. Ciało dopiero dojrzewa. Na wschodzie dziewczynki wychodzą wcześniej za mąż w niektórych krajach ( w zależności od kraju, ale ok 13-15 lat) i po porodzie często dochodzi do nietrzymania moczu (nie wiem dokładnie co sobie uszkadzają), ale jest to wynik jeszcze nierozwiniętego w pełni ciała. Dziewczynka 13letnia zaczynająca miesiączkować nie ma szerokich bioder, biustu. Dopiero zaczyna się to kształtować z wiekiem. Wtedy, kiedy ciało kobiety jest gotowe na ciążę.

Vopsie

W żadnym razie nie popieram tych nienormalnych ludzi, którzy zmuszają dziewczynki do ślubu. Zauważ że jest to zazwyczaj z dorosłymi facetami. Po prostu powinno to być zabronione, ale to zacofane (w dużej mierze islamskie, ale nie tylko) ścierwo żyje w swoim świecie.

Ale gdy mowa o dojrzewaniu biologicznym to jest tak jak napisałem.
Co do nietrzymania moczu to zapewne jakaś bzdura. Ryzyko jest zawsze i nie chodzi o ich wiek. Przyczyn jest wiele.

Szerokie biodra nie mają nic do tego czy poród będzie łatwy czy trudny.
Ich rozmiar wewnętrzny zmienia się podczas ciąży pod wpływem hormonów (biust również dużo urośnie). Ciało się dostosowuje do porodu, ale zawsze łatwiej mają te kobiety, które nie leżą jak idiotki na plecach podczas porodu, ale przyjmują pozycje wertykalne.

pawel_nowakk

Nie dalej niż 150-200 lat temu sex z 11-latką był całkiem legalny (o czym się jakoś nie mówi). A w Hiszpanii to jeszcze parę lat temu z 13-latką. Także różnie z tym bywało. Tym bardziej, że południowcy zazwyczaj szybciej dojrzewali. Mniejsza o historię. A co do Polańskiego to oczywiście z niego żaden pedofil (bo to trwała skłonność). Natomiast co do sytuacji z willi Nicholsona to byłem przekonany, że coś jej dosypał. Zresztą to chyba jest udowodnione. Nawet jeśli był winny to wiadomo, że sędzia za pięć 12 chciał zmienić wyrok i "wykończyć Polaczka". To naturalne, że zwiał.

mistrz_mistrzowski

I zapewne wiek pełnoletności czyli 18 lat to jakiś wymysł obecnych czasów. Ciekawe ile wynosił ten wiek 100 lat temu.

pawel_nowakk

XIX w. najwięcej w tym względzie zmienił.

mistrz_mistrzowski

Czyli nie znasz żadnych dat.

pawel_nowakk

znajdz sobie. Dla niektorych panstw sa.

mistrz_mistrzowski

Czyli nie znasz żadnych dat.

pawel_nowakk

Czyli nie znasz żadnych dat.

pawel_nowakk

Pełnoletniość i możliwość uprawiania seksu bez sankcji prawnych, to dwie różne rzeczy.

zweistein

No i?

pawel_nowakk

No i zagadnieniem nie jest pełnoletność, tylko prawna granica uprawiania seksu.

zweistein

A ile ta prawna granica według ciebie powinna wynosić?

pawel_nowakk

No i tu jest szkopuł, bo nie ma jednej zasady , która byłaby uniwersalna. Kultura i normy społeczne wyznaczają tę granicę, osobiście nie jestem pewien, co bym wskazał, gdybym musiał.

zweistein

Dobrym rozwiązaniem byłoby ograniczenie wiekowe związane z wiekiem. To znaczy można uprawiać seks z młodszymi jeśli chłopak lub dziewczyna ma poniżej 18 lat, bo gdy są starsi to powinno być większe ograniczenie wiekowe.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kacper990

Gwalt czy nie gwalt przeciez ona byla nieletnia wiec i tak jest pedofilem

kacper990

Roman Polański to podejrzany Żyd. Czy tego nie widać?

kacper990

Sprawa jest banalnie prosta. Gdyby popełnił to ohydne przestępstwo w Polsce, już dawno uległoby ono przedawnieniu. A więc Amerykanie niech go sobie ścigają, ale my szanując własne prawo powinniśmy dać mu spokój.

kacper990

Polański to gwałciciel, bez cienia wątpliwości. Zmusił dziewczynę do seksu. To jest gwałt.
Później jej zapłacił, więc ona oświadczyła, że mu wybacza. Co nie usprawiedliwia Polańskiego.
Reżyserem jest świetnym, to trzeba przyznać, jednak jako człowiek jest draniem.
Co prawda nie aż tak zdeprawowanym jak Charles Manson odpowiedzialny za śmierć Sharon Tate, ale draniem jest.
Notabene, on wcześniej żył z Sharon w otwartym związku, tzn. zdradzał ją za jej przyzwoleniem. To akurat nie zarzut, tylko raczej ciekawostka.

Trojden

Ten kto zabija innych, to jest największym śmieciem jakim można być. Nie ma nic gorszego co można zrobić.

Odnośnie Polańskiego to jakoś nie jest do końca pewne czy on ją zgwałcił czy jednak zgodziła się na to, ale potem jej matka i tak postanowiła to zgłosić na policję.

Tak w ogóle w aktach sprawy jest mowa chyba wyłącznie o seksie analnym, a nie zwykłym.

pawel_nowakk

Ona się na to nie zgodziła. Gdy zaczął się do niej dobierać, to mówiła, że nie chce, protestowała, a on i tak odbył z nią stosunek.
I nie ma znaczenia, czy mowa o seksie analnym, waginalnym, czy oralnym. Ani jakimkolwiek innym, np. międzyudowym. Gwałt to gwałt. Nie wolno zmuszać do jakiegokolwiek seksu.

Trojden

Tylko to nie jest pewne. Zawsze można tak powiedzieć i nikt nie dowiedzie prawdy.

pawel_nowakk

czy Ty na co dzień mieszkasz w jaskini i polujesz na zwierzęta? bo myślenie masz jak z epoki kamienia łupanego. "Ten kto zabija innych, to jest największym śmieciem jakim można być. Nie ma nic gorszego co można zrobić.", no tak podanie np. kulki w łeb jakiemuś mordercy jest twoim zdaniem gorsze niż np. tortury i gwałt na 2letnim dziecku. Genialna logika. W końcu zabicie kogoś jest najgorsze na świecie. Odurzenie dziecka i gwałt analny też jest spoko. Bo jeśli się na to (załóżmy) zgodziła ta 13letnia dziewczynka to przecież to nic złego, nieważne że będąc dzieckiem nie podejmuje się dojrzałych decyzji, nie zna konsekwencji, NIE JEST SIĘ DOROSŁYM CZŁOWIEKIEM ODPOWIEDZIALNYM ZA SIEBIE, ma się rodzica który na siłę chce zarobić na tobie pieniądze, więc pcha cię w ręce obleśnych zboków, jest się odurzonym alkoholem i narkotykami. Dla ciebie jeśli dziecko się zgodziło (ciekawe jak twoim zdaniem ta zgoda miałaby wyglądać) to można z nim zrobić wszystko. Jeszcze zaraz napiszesz, że 13 lat to nie dziecko. Może przypomnij sobie jakim gówniarzem ty byłeś w tym wieku? 13 letnie dziewczynki w tym wieku wcale nie są dojrzałe płciowo ani emocjonalnie ani intelektualnie. Ani dziewczynki, ani chłopcy. Ale Twoje komentarze odnośnie pedofilii i czynów pedofilnych, pokazują jedno: tak mocno siedzisz w temacie z oczywistych powodów- żeby znaleźć sposób, aby wytłumaczyć swoje popędy. Bronisz polańskiego, bo jesteście z jednego wora zwyroli. Rzygać się chce na takie pomioty.

kacper990

A mi wstyd za takich ludzi jak Ty, którzy żalą się i sr-ają na Polskę, ponieważ jakieś drobne wydarzenia przesłaniają im pełen obraz.To tak,jakbyś powiedział, że nienawidzisz matki, bo nie dała Tobie kieszonkowych.Ogarnij synu swoje postępowanie, bo najwyraźniej się nudzisz i nie masz poważnych problemów, skoro dręczy Ciebie list gończy za pedofilem i pochowany na Powązkach, żegnany przez kolege Komorowskiego Jaruzel.

kacper990

Co robila 13 latka w domu starych facetow z branzy filmowej? Rozumiem, zeby grala juz jakies role, ale z tego, co mi wiadomo, nie grala. Wiec, co tam robila. Chciala zrobic kariere, dostac role. Kto ja tam wyslal, to jeszcze bardzo dziecinny wiek i nawet, gdy juz jest dojrzala, to jednak wcale nie chce robic takich brzydkich rzeczy z nikim. Polanski ma ciagoty do mlodzitkich dziewczyn, to oczywiscie bardzo zle o nim swiadczy, czlowiek przezyl wojne, wydawaloby sie, ze to dodalo tylko szlachetnosci jego charakterowi, a tymczasem jest tak zezwierzecony. Przeciez to obrzydliwe, co on wtedy myslal, nacpal sie, lata 70, wiec totalna demoralizacja branzy showbiznesu. Tam wszyscy to robili z tymi biednymi dziecmi, a rodzice jeszcze pchali dzieciaki w lapy tych lubieznikow. Teraz wszystko wychodzi na jaw, niegdys mlodzi aktorzy zaczynaja wskazywac swoich oprawcow. Jeszcze jedno, wychodza na jaw mordy rytualne dzieci, zamieszane sa srodowiska filmowcow z Hollywood, polityczne czy watykanskie. Kevin Annett ujawnia to wszystko. To jest takie zlo, ze jest to az nierealne, ale potwierdzone sa poszukiwania Kevina Annetta i rodzicow dzieci, ktore zaginely, a jak sie okazalo zostaly zamordowane. To najbardziej dochodowy interes, handel dziecmi. Oni robia, co chca, bo wiedza, ze nawet, jak pojawia sie swiadkowie tych zbrodni, to nikt w to nie uwierzy, bo jest to niemozliwe, zeby czlowiek byl az tak zly.

eska_10

Z tego co pisało to Polański jej w odbyt władował. Nie wiadomo czy coś więcej, ale tak było w zeznaniach.
Natomiast wysłała ją do niego oczywiście matka.

Mordy rytualne? W przypadku muzułmanów jest ich trochę, ale to nie ludzie, lecz często bezmózgie bydlaki.

pawel_nowakk

jesteś wulgarny i obleśny, ale widać jak ta sprawa cię fascynuje. chory z ciebie człowiek, a do tego prosty jak budowa cepa. i jeszcze mieszasz to muzułmanów i swoje stereotypy, a za to bronisz pedofila, co za głąb z ciebie, aż szkoda słów.

kacper990

Mi tez wstyd ze jestem polakiem jak widze takich idiotow. Mam nadzieje ze Polanski zgwalci ciebie i zobaczymy czy wtedy bedziesz tak bronil.

Pericorp

Ludzie bronią typa który posunął 13 latkę. Ja nie miałbym sumienia brać się za 17 nastkę bo to jeszcze dzieci dla mnie. Brak podstaw moralnych jakichkolwiek. W dodatku mówienie o Polańskim że to Polak to jak mówienie o jamniku że to doberman.

kacper990

powiedzcie mi proszę, że to jakiś żałosny nieśmieszny żart, bo nie uwierzę, że mając choć trochę oleju w głowie można myśleć w taki sposób.

kacper990

Nastolatce ? To byla 13 latka.Dziecko, glupku.Rozumiesz ?

kacper990

Ja tam od dłuższego czasu czytam komentarze o Polańskim - zarówno te na polskich portalach, jak i tych zagranicznych. Akurat odnoszę wrażenie, że w Polsce jest właśnie całkiem mała nagonka na niego i przeważająca większość wypowiada się o nim jako wielkim reżyserze, jak pedofilu. Nie można tego powiedzieć za to o hejcie jaki na niego się wylewa za granicą, a szczególnie w takim USA. Czy to na Twitterze, czy to na YT znajdzie się jakaś rzesza fanatyków otwarcie go obrażających i bojkotujących jego twórczość. Nierzadko trafiałem na tępe wpisy typu: "F*ck Polanski and 'Knife in Water' is a sh*t". Tak więc, u nas nie jest jednak aż tak skrajnie :)

Co do samego Polańskiego - dla mnie zawsze był, jest i będzie jednym z najwybitniejszych reżyserów jacy chodzili po tej ziemii i ten jeden brudny epizod z jego życiorysu tego nigdy nie zmieni. Z kolei Ci, którzy odmawiają z tego powodu seansów jego filmów nie mają dla mnie prawa nawet uważać się za kinomanów :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones